Çarşamba, 20 Mart 2019

Cide Rehber- 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri içerisinde yer alan Şehit Onur Ensar Ayanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışması yapıldı. Belediye Kültür Merkezindeki programa Belediye Başkan Vekili Erol Çelebi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, Şube Müdürü Fatih Güney, Okul Müdürleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sebahat Ayçin, öğrenci velileri katıldı.

Ortaokul öğrencilerinden 10, Lise öğrencilerinden ise 7 öğrenci İstiklal Marşını okudular. Öğrenciler Milli Marşımızı okurken zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Güzel şiir okuma programında hiç kuşkusuz ilgiyi en fazla okulun 6.sınıf Suriyeli öğrencisi HebatoAllah Enbarji’nin İstikal Marşımızın 10 kıtasını hatasız düzgün bir şekilde okuması çekti. HebatoAllah Enbarji’nin ailesi Suriye’nin Halep şehrinden gelerek Cide’ye yerleştiler. İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfına kayıt olan öğrenci iki yılını tamamlamadan çok güzel Türkçe konuşmaya başladı.

Bu arada 5. Sınıf öğrencisi Nisa Erman’ın İsiklal Marşımızı okurken ki hali salonda bulunanları duygulandırdı.

Liseler de 1. Zeynep Sıla Şimşek(9.sınıf), 2.Berat Tahir Türköz(10.sınıf), 3.Sıla Esgün(9.sınıf) Ortaokullarda ise 1.Nisa Erman(5.sınıf), 2.Nurefşan Ekinci(8.sınıf), 3.Ayşe Şevval Dik(7.sınıf) dereceye girdiler.

Dereceye giren öğrencilere Belediye Başkan vekili Erol çelebi ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan ödül verdi. Suriyeli öğrenci HebatoAllah Enbarji(6sınıf)’ye de ödül verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Davut Çalışkan, programı hazırlayan Okul Müdürü Mustefa Kırencekaya ile öğretmenlere, öğrencilere teşekkür etti. “Bu yarışmanın birincisi yoktur. Bütün Çocuklarımız İstiklal Marşımızı çok güzel okudular. Hepsi birinci oldular” dedi

Nisa Erman’ın İstiklal Marşı videosunu izlemek için tıklayınız (1)

Nisa Erman’ın İstiklal Marşı videosunu izlemek için tıklayınız (2)

HebatoAllah Enbarji’nin İstiklal Marşı Videosunu izlemek için tıklayınız