Çarşamba, 20 Mart 2019

Cide Rehber- Moreland Türk Derneği tarafından Melbourne'ün tarihi mekanlarından Victoria Market'te düzenlenen Türk Pazar Festivali'nde, ilk defa Melbourne’de yaşayan hemşerimiz Emin Dinek tarafından Cide standı açıldı. Cidespor’un atkısına, sarı yazmasına kadar Cide’nin ürünleri, resimleri ve Cide ile ilgili çeşitli yayınlar stand da yer aldı.

Kebaptan közde mısıra, gözlemeden Türk kahvesine, lahmacundan ayrana, hamsi tavadan tatlılara kadar festivalde satılan Türk yemeklerine, Avustralyalılar yoğun ilgi gösterdi.

Şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen tarihi mekanı Queen Victoria Market’te gerçekleşen festival, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli görüntülere sahne oluyor.

Festivali organize eden Moreland Türk Derneği Başkanı Cemal Akdeniz Türk kültür değerlerini en iyi şekilde Avustralya ve Türk toplumuna tanıtmak için gayret ettiklerini; Türk lokumundan gözlemesine, ayranından dönerine, köftesinden Türk kahvesine, ebru sanatından turizm stantlarına varıncaya kadar, Türkiye’yi tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Haber Kaynak , Fotograflar Emin Dinek sosyal medya paylaşımları, haber ajansları