Pazar, 24 Şubat 2019

Cide Rehber- Belediye Kültür Merkezi salonunda yapılan AK Parti 5. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde başkanlığa Sebahat Ayçin seçildi.

Kadın Kolları Kongresi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kongre’de AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Ergün ve Belediye Başkanı Nejdet Demir birer konuşma yaptılar.

Ardından kürsüye gelen AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Sebahat Ayçin şunları söyledi “  Afrin harekatında şehit düşen evatlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyorum. Çatışmalarda yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyorum. AK Partide bir gelenek vardır. Göreve talip olunmaz, göreve getirilirsiniz. Benim serüvenimde böyle başladı” dedi. Göreve talip olmasında destek olan herkese teşekkür etti.

Daha sonra yapılan seçim sonucunda Sebahat Ayçin, AK Parti Cide Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

Cide AK Parti Kadın Kollarının yönetim kurulu asil üyeleri; Gülseren çağlayan,Elif May,Mediha Ayçin,Gülşah Doğmaz,Özlem May,Habibe Orman,Gülizar Altın,Sevinç Parlar, Kübra Taş,Tülay Aygen,Fatma Topçu,Tuğba Yapıcı,Bedirye Odabaş,Arzu Konuk

Yedek Üyeler ise Kübra Yapıcı, Ürkiye Çağdaş,Aysun Kaya,Fatma Kayrak,Gülbahar Makal,Kadriye Salcı,Ayşe Özder,Ayla Yılmaz olarak belirlendi.