Cide Rehber-  Cide Belediyespor 2017-2018 sezonunda evinde oynadığı 6 müsabakadan ikisini kayıp etti. Dördünde ise galip geldi. Tüm rakip takımların futbolcularını sahadan galip ya da mağlup ayrılmasına bakmadan en iyi şekilde ağırladı. Cide Şehir stadına geldiklerinde başta takımın başkanı Erol Çelebi olmak üzere takımın teknik ekibi hoş geldiniz diyerek karşıladı. Maç bitiminde ise rakip takımın yönetici ve futbolcuları ile Belediye Tesislerinde yemek yedi.

Bu hafta sonu da Cide Belediyespor ile Devrekani Belediye Esnafspor arasında oynanan birinci amatör küme maçından sonra iki takımın futbolcuları birlikte Irmak içindeki Belediye Tesislerinde yemek yediler.

Rakip takımları en iyi şekilde ağırlayan Başkan Erol Çelebi “ Spor önce ahlak demektir. İlçemize gelen takımları evimize gelmiş misafirler olarak görüyoruz. Saha içerisinde gençlerin hırslı mücadeleleri, hakemin son düdüğü bitiyor. Artık rakip takımın futbolcuları bizim misafirimiz oluyorlar. Türk geleneklerinde misafire nasıl davranmak gerekirse bizde öyle davranıyoruz. Çünkü bu bizim örfümüzde var. Cide’de oynadığımız maçlardan sonra sonuç ne olur ise olsun gençlerimiz bir araya gelerek yemek yiyorlar. Önemli olan gençlerimizin yaptıkları bir spor müsabakasından sonra maçta yaşanan her şeyi unutup kardeşçe bir araya gelmelidir” dedi.

Başkan Çelebi, bu arada takımın her daim yanında olan Belediye Başkanı Nejdet Demir’e teşekkür etti.