Çarşamba, 20 Mart 2019

Cide Rehber- Cide Belediyespor liglerin bitmesine üç hafta kala evinde Ormanspor’u misafir etti. Maçın ilk dakikasında Cide Belediyespor atağında Ormanspor kalecisi Polat sakatlandı. Hastaneye götürüldü. Yapılan ilk tedavisinde kırık olmadığı tesbit edildi. Yedek kaleci enes oyuna girdi. Sanki tarih biraz tekerrür etti. İlkyarıdaki Cide Belediyespor Ormanspor maçında da Cide kalecisi Ali Güner sakatlanmış 25 dakika boyunca Osman kaleyi korumuştu. Bu maçta da aynı olay Ormanspor’un başına geldi.

Stad;Şehir stadı

Hakemler; Deha Uğur Kebapçı, Hakan Furkan Tiryaki, Eray Erbaşı

Cide Belediyespor; Hayrettin,Yasin,Furkan,Ahmet,Bahadır,Gökhan,Doğan,Asım,Uğur,Mehmet Maral, Gökhan Sarıtaş

Yedekler;Berkay,Ahmet,Alperen,Alper,Olcay,Onur,Nihat

Teknik Ekip; Serkan Bayrakçı,Hüseyin Özkaya, Murat Kocatepe

Ormanspor;Polat,Eyüp,Yüksel,Burak,İsmail,Kemal,Osman,Mustafa,Talha,Ramazan,Hakan,Abdusemad

Yedekler; Enes,Mehmet,Ahmet,Oğuz,Ali,Murat, Tarık

Cide Belediyespor maça tutuk başladı. Ormansporlu futbolcular topun oynandığı bölgelerde daha çok çoğaldılar ve bunun semeresini de 25.dakikada gördüler. Osman Ormansapor’u 1-0 öne geçiren golü attı.Ardından Cide Belediyespor’un gol makinesi sazı eline aldı. Cide’nin yediği goldan sonraki 12 dakikada 2 gol atarak durumu 2-1’e getirdi. Hemen ardından Hakem Emre Kebapçı penaltı çalınmayacak bir pozisyonda topun ceza sahası içerisinde ele çarpmasını elle oynama olarak değerlendirdi. Ormanspor’dan Hakan penaltı atışını gole çevirdi 2-2… Cide Belediyespor’dan sahneye bu sefer Gökhan Sarıtaş çıktı. Ormanspor Ceza sahası dışından bazuka gibi vurdu ve durumu 3-2 ye getirdi. İlk yarı böyle bitecek derken Cide Belediyespor’dan Doğan golünü attı.(4-2)

İkinci yarıda da etkili olan Cide Belediyespor, Maral’ın ayağından kazandığı güzel bir gol ofsayt gerekçesi ile sayılmadı. İki dakika sonra 60. Dakikada kazanılan frikik atışını Asım kullandı. Top ağlar ile buşuştu 5-2… Bu dakikadan sonra Cide Belediyespor maçı rolantiye aldı. 80 dakikadan sonra üç futbolcusunu oyundan aldı. Maral, Doğan ve Asım’ın yerine Ahmet,Alper ve Onur girdi. Maçın son dakikasında Ormanspor golcüsü Hakan maçın sonucunu tayin eden golü attı. (5-3)

Bu skordan sonra Cide Belediyespor puanını 29’a çıkarırken Ormanspor 20 puanda kaldı.