Çarşamba, 20 Mart 2019

Cide Rehber- Cideli sanayici iş adamı hayırsever Necati Aslan, bugün ebediyete uğurlandı. Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Caminde öğle namazından sonra kılınan cenaze namazından sonra Beşiktaş'taki Ulus Mezarlığında aile kabristanında toprağa verildi.

Aslen Cide Denizkonak Köyünden olan Necati Aslan, 81 yıllık yaşamı boyunca birçok hayır işlerine imza attı. Milletvekili Murat Demir ile aynı köyden hemşeri olan Necati Amca, Demir’in Milletvekili olmasını desteklediğini beyan etmişti. Milletvekili seçildikten sonra kendisini tebrik etmişti.

Necati Amca'nın cenaze törenine Milletvekili Murat Demir'in yanı sıra İstanbul'da yaşayan Cideli hemşerileri katıldı. Cide'den de otobüsler ile cenaze törenine katılım oldu.

Necati ASLAN kimdir?

Hemşerimiz Necati Aslan Denizkonak köyündendir. 2012 yılında Forbes Dergisinin Dünyadaki en zengin Türkler sıralamasında 375 milyon dolar ile 93. Sırada yer alan Sayın ASLAN, 2013 yılında Ülkemizde ihracat şampiyonları listesinde ilk 10’a girmişti. İÇDAŞ, 1 milyar 52 milyon dolarlık ihracatla 2013 yılının ihracat şampiyonları arasında yer alması nedeni ile dönemin Başbakanı şimdiki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından şampiyonluk ödülü verilmişti. İÇDAŞ 10.000 den fazla kişiye istihdam sağlıyor.